Nové Star Wars čelí zklamání a nenávisti fanoušků

Goto down

Nové Star Wars čelí zklamání a nenávisti fanoušků Empty Nové Star Wars čelí zklamání a nenávisti fanoušků

Odoslať pre Admin za 17th decembra 2017, 19:09

Disney má problém. Nové Star Wars čelí zklamání a nenávisti fanoušků

Studio Disney a režisér Rian Johnson se v novém filmu Star Wars: Poslední z Jediů pokusili vykročit novým směrem. Více humoru, více subverzivity a dekonstrukce toho, co fanoušci znají. A teď za to platí daní nejvyšší. Fanouškům se nový film vůbec nelíbí.O fanoušcích Star Wars kolují drby, že jsou neuspokojitelní. Dáte jim něco, co se ohlíží za minulostí? Nenávidí to. Nabídnete jim něco nového? Nenávidí to. Jedná se však o chybné generalizace, které ve spoustě ohledů nesedí. Fanouškům povětšinou nevadí snaha být nostalgický, anebo posouvat sérii dál. Podstatná část z nich má potíže s bídným vedením příběhu, slapstickovým humorem v nevhodnou chvíli, či zásadní proměnou postav, které roky milují.

George Lucas kdysi dostával za uší kvůli zvýšené infantilitě nové trilogie, která však na ploše tří filmů přerostla v tragickou ságu o pádu vyvoleného. Nová trilogie, která má nyní v kinech svou druhou část, naopak vykazuje známky pokračování, která neví, co chtějí a zkouší, na co bude publikum lépe reagovat. A tomu se nové změny v kánonu Star Wars pranic nelíbí.

   Congratulations #LastJedi. You are now the lowest scoring Star Wars movie among audiences on Rotten Tomatoes. pic.twitter.com/7GFTH5RSBj
   — Gamera Godzilla (@totominya) 15. prosince 2017

Gratuluji Poslednímu z Jediů. Nejhůře hodnocenému Star Wars filmu na Rotten Tomatoes.

Diváci si utahují především ze scénáře, který je podle nich téměř prázdný. Vadí jim zápletka o lodi, které dochází palivo. Změna chování Luka Skywalkera, jenž se z hrdiny proměnil na vyhořelého, ironického páprdu. A humor, který záměrně, ale ne vždy funkčně podrývá většinu dramatických momentů filmu až se zdá, že tvůrci neberou vesmírnou sérii vážně.

Nenávist vůči Poslednímu z Jediů je natolik velká, že na serveru Rotten Tomatoes, který sdružuje recenze kritiků i diváků, se nový příspěvek do série drží na dně oblíbenosti v celé sérii. Ano, dokonce pod prequely George Lucase.

   Feelings after #LastJedi pic.twitter.com/DlSNrQiZU2
   — Alex (@mrfunkybot) 15. prosince 2017

Pocity po Posledním z Jediů.

Poslední z Jediů má na Rotten Tomatoes aktuálně 57 % pozitivních diváckých reakcí, které jsou silně v rozporu s hodnocením kritiků, kteří film univerzálně přijali. Na to konto se mnoho diváků domnívá, že řada recenzí musela být podplacená. Jen pro srovnání, předchozí snímek Síla se probouzí, k němuž mělo publikum rovněž výtky, se těší divácké chvále s 88 procenty.

Obdobně zoufalé reakce diváků eviduje i server Metacritic, kde má snímek hodnocení pouhých 5 bodů z 10 možných.

Ačkoli je Poslední z Jediů již nyní hitem, který jen v USA utržil za první den promítání přes 100 milionů dolarů, reakce publika mohou být pro Disneyho varováním, že tímto směrem není vhodné se vydávat. Disney totiž spoléhá na sérii v dlouhodobém horizontu a skrze ni hodlá živit i prodeje hraček, kčemuž však potřebuje univerzální chválu fanoušků, kteří se však nyní od série odvrací a vyčítají studiu, že zničilo odkaz, který měli rádi.

   The script #LastJedi pic.twitter.com/ltPPqZ80Zt
   — Viney (@Le_Viney) 15. prosince 2017

Scénář k Poslednímu z Jediů.

Studio tak bude nepochybně nervózně čekat na tržby z dalších týdnů, které ukáží, nakolik se jedná jen o nevinné výkřiky několika nespokojených, které nemusí mít na efektivnost série dopad.

V případě, že by série novým filmem utrpěla po stránce tržeb je však pravděpodobné, že by Disney přehodnotil svůj přístup a rovněž by mohl ukončit spolupráci s režisérem Rianem Johnsonem, jenž má v budoucnu napsat a režírovat celou trilogii vytrženou mimo sérii o rodu Skywalkerů.  

   #LastJedi
   Fan 1: Best star wars ever!
   Fan 2: Really? What was the plot?
   Fan 1: So like the rebel ships run out of gas, so like that happens and then like they need Luke to do something for hope sake and they still don't have gas. The movie is just really about fuel shortages.
   — SciFiReport (@SciFiReport) 16. prosince 2017

Fanoušek 1: Nejlepší Star Wars! Fanoušek 2: Jaká byla zápletka? Fanoušek 1: No, rebelům dochází palivo a pak Luke udělá něco kvůli naději a oni pořád nemají palivo. Je to prostě hodně o nedostatku paliva.

   #LastJedi was truly awful. I don't believe for a moment the director was a fan. No fan would have made that movie. When Mark Hamill was voicing his concerns with the Luke's story, you should have listed. Very sad.
   — Ty McGowen (@darksied2001) 16. prosince 2017

Poslední z Jediů je otřesný. Nevěřím ani na chvíli, že je režisér fanoušek. Žádný fanoušek by takový film neudělal. Když Mark Hamill říkal, že má pochybnosti o Lukeovu příběhu, měli jste ho poslechnout. Velmi smutné.

   Girl who played Rose in #LastJedi seemed like a randomly selected fan who won a contest to be in the movie.
   — Kyle Smith (@rkylesmith) 16. prosince 2017

Dívka, která hraje Rose v Posledním z Jediů, působí jako fanoušek, kterého do filmu vybrali na základě soutěže.

   After two days #LastJedi officially has the worst audience reception of any #StarWars film including the prequels. I guess that’s what happens when you make a film that ignores all previous characterisation of characters that ppl hold dear ¯\_(ツ)_/¯ oh and also #starwarshatespoc
   — Luna (@luna_bode) 16. prosince 2017

Po dvou dnech má Poslední z Jediů nejhorší reakce publika ze všech Star Wars filmů, včetně prequelů. To se stane, když uděláte film, který ignoruje všechny předchozí charakterizace postav, které mají lidé rádi.

   I just watched a whole movie about a group of people that ran out of gas #NotMyStarWars #LastJedi
   — Katherine Rosa (@kerosa812) 16. prosince 2017

Právě jsem viděl celý film o lidech, kterým došel benzín.

   I watched the #LastJedi twice now and I hated more the second time.
   — Robert (@chugglenugget) 17. prosince 2017

Viděl jsem Poslední z Jediů dvakrát a podruhé ho nenáviděl ještě víc.

   #LastJedi I wonder how much money Disney paid for those good reviews on rotten tomatoes
   — Disney has ruined Star Wars (@henne_mark) 17. prosince 2017

Zajímalo by mě, kolik Disney zaplatil za kladné recenze na Rotten Tomatoes.

   Saw originals in theatre. Saw prequels in theatre. Watched every clone wars and rebels cartoon. Read all the cannon books, comics. The #LastJedi is bad.
   — Chris Simon (@EgoChris) 16. prosince 2017

Viděl jsem původní filmy v kině. Viděl jsem prequely v kině. Viděl jsem všechny díly seriálů Clone Wars a Rebelové. Četl jsem všechny kanonické knihy a komiksy. Poslední z Jediů je špatný.

   Star Wars #LastJedi is a horrible disappointment. Third-class directing, almost no pacing or tension, unfitting jokes every couple of minutes. Doesn't take itself, the viewer, or the previous movies seriously. Visuals are impressive but do in no way salvage it. Not recommended!
   — Alex T. Jensen (@alextjensen) 17. prosince 2017

Star Wars: Poslední z Jediů je příšerné zklamání. Třetiřadá režie, žádné tempo nebo napětí, nevhodné vtipy každých pár minut. Nebere vážně sebe, publikum, ani předchozí filmy. Vizuál je působivý, ale ten to nezachrání.

Admin
Admin

Počet príspevkov : 33
Join date : 15.07.2014

Zobrazit informácie o autorovi http://servis.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.