Nemecká vláda sa vráti k písacím strojom, nedajú sa odpočúvať

Goto down

15072014

Odoslať 

Nemecká vláda sa vráti k písacím strojom, nedajú sa odpočúvať Empty Nemecká vláda sa vráti k písacím strojom, nedajú sa odpočúvať
V kontexte nedávnej minulosti, kedy vyšlo najavo, že agentúra NSA odpočúvala aj najvyššie politické špičky v Nemecku, bola v tejto krajine zriadená komisia, ktorá činnosť NSA preveruje. Tento poslanecký výbor teraz zvažuje, že sa okrem tradičného šifrovania e-mailov i telefónov vráti v niektorých najcitlivejších prípadoch k písacím strojom. O pláne včera hovoril predseda výboru Patrick Sensburg v televízii ARD, upozornil server Arstechnica.

Medzi ciele odpočúvania patrila aj súčasná kancelárka Angela Merkelová (zdroj: Wikimedia, CC) Medzi ciele odpočúvania patrila aj súčasná kancelárka
Podľa Sensburga stále prebieha aktívne pôsobenie americkej rozviedky na nemeckom území a dáta, s ktorými výbor pracuje, sú teda veľmi citlivé. Pri tajných dokumentoch by sa tak nemecká komisia chcela úplne vyhnúť digitálnej podobe a nahradila ich bežnými papierovými listinami. Tie je možné zabezpečiť s omnoho menším úsilím.

O vyšší stupeň zabezpečenia sa Nemecký spolkový snem začal zaujímať potom, čo bol na začiatku mesiaca zatknutý zamestnanec nemeckej informačnej služby (BND), Marcus B, ktorý však ako dvojitý agent spolupracoval tiež so Spojenými štátmi, konkrétne CIA. Od roku 2012 mal americkej strane predať 218 tajných dokumentov, za ktoré zinkasoval 34 tisíc dolárov (cca. 25 tisíc eur).
avatar
lording

Počet príspevkov : 5
Join date : 15.07.2014

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.